A metal.hu számára fontos, hogy az általunk nagyon ígéretesnek tűnt csapatoknak extra megjelenési felületet biztosítsunk, ennek fényében most egy budapest post rock / post metal csapatot szeretnénk bemutatni. A cikkben meghallgathatjátok a bemutatkozódalt, a Tempust, alatta pedig sok érdekeset olvashattok a csapatról. Csekkoljátok az Innerverset a Facebookon is!
Az Innerverse egy 2018-ban alakult, de 2019-től aktívan működő instrumentális postrock/postmetal trió Budapestről. A tagok név szerint Mihalovits Levente (gitár, elektronika), Tóth Zoltán (basszusgitár) és Kelemen Ádám (dob).
A tagságról a következőket lehet tudni:
A zenekar ötlete 2018 közepén fogalmazódott meg bennünk, szerettünk volna egy elvontabb, gondolkodósabb, de a metal vonalán mozgó bandát létrehozni, kezdetben ötletszerűen, később tudatosan ének nélkül. A tagokat nem csak ez a formáció köti össze: Ádámnak és Levinek a zenei ízlése mellett a munkahelye is közös, Zoli pedig az Eye For I-ban (később Against The Fall) eltöltött idők alatt már korábban is zenélt együtt Levivel.
A srácok így mesélnek a zene jelentéséről és mélyebb filozófiai tartalmáról:
A név jelentése annyit tesz, belső univerzum. Ez a bizonyos univerzum mindenkiben bennelakozik. Nevezhetjük léleknek, szellemnek vagy éppen elmének. Az érzéseink és érzékelésünk egy összetett és bonyolult, szinapszisokon keresztülívelő rendszer gyümölcse – a tudatunk. Az ebben való elmélyüléshez, az elmélkedéshez szeretnénk segítséget nyújtani zenénkkel, egy izgalmas belső utazás kíséretében, melynek úticélja a saját megismerésünk. A számok írásánál, illetve elnevezésénél csakis a saját intuícióinkra, benyomásainkra hagyatkozunk, nincs kifejezett koncepció a dalok írásában, hacsak nem magát az expresszionizmust annak tekintjük. A stílust leginkább a már említett postrock/postmetal jelzővel tudnánk illetni, az egyszerű gitártémák mellett azért előfordulnak djentesebb, progosabb riffek is, illetve basszusfronton nem kizárt akár egy-egy funky groovera hajazó téma sem, s dobvonalon sem ragaszkodunk a jól bevált 4/4-hez. Fontos megjegyezni, hogy az élő hangszerek mellett erőteljes hangsúlyt kap az elektronika, sampler is. Van, hogy csak kísérőként, de van, hogy főszerepet játszva. Zenei hatásokat tekintve leginkább a Tesseract-ot, Distant Dream-et, If These Trees Could Talk-ot említhetnénk meg, de távolabbról az Architects-et, vagy akár a Tool-t is ide sorolhatnánk.
A fent is meghallgatható debütdalról a következőket lehet tudni:
Első kiadott számunk a Tempus nevet viseli, ami latinul időt jelent. Mivel zenénket nem kíséri sem ének sem dalszöveg, a mondanivalót a zene maga képviseli. A Tempus a klipjén keresztül is az idő relatív mivoltát próbálja bemutatni, egy szempillantás alatt sorsok dőlhetnek el, ugyanakkor gyakran egy emberöltő sem elég arra, hogy érdemi változás történjen. A videóban központi szerepet kap a Nap – kevés dolog tudja jobban szimbolizálni az idő múlását, mint az életet adó csillagunk, s a nappalok és éjszakák váltakozása. A videó felvétele és vágása teljesen házilag készült, így is próbáltuk azonban visszaadni a zenéhez leginkább passzoló képi világot. A gitárok és az elektronika felvétele szintén otthoni keretek között zajlott, a dobok az Artistfactoryban kerültek rögzítésre, a keverés és a masterelés pedig Simon István „Simi” (No Silence Studio) kezét és fülét dicséri.
A zenekar nagy erővel dolgozik a további anyagokon, érdemes lesz őket mindenképp számon tartani, mivel nem csak minőségi a zenéjük, de elhivatottak is:
Jövőbeni terveink között további számok írása és kiadása szerepel, illetve az év második felétől szeretnénk az Innerverse-t élőben is megszólaltatni. Addig is folyamatosan próbálunk, és dolgozunk egy különleges színpadi produkción, ami megfelelően visszaadja a számok által hordozott hangulatot, érzéseket. A Tempus kiadását követően nem sokkal új utazással fogunk szolgálni a belső univerzumba, de erről majd kicsit később.