A Lake of Tears olyan, mint egy régi, értékes antik könyv, minden egyes lapot, amit kinyitsz, érzelmek és emlékek árasztanak el. A Forever Autumn bakeliten való megjelenése után elérkezett a pillanat, amire a Lake of Tears rajongói már évek óta vártak, a Headstones első alkalommal történő kiadását újramaszterizálva bakeliten és CD-n. A lemez most többféle színes LP kiadásban, egyenként 500 darabra limitált kézi számozású bakelit, 8 oldalas insert-tel.
A Headstones az 1995-ben megjelent nagyszerű debütáló Greater Art utódja, amely igazolta, hogy a svédek készen állnak a nagy dolgokra. Ma, 28 évvel később elmondhatjuk, hogy a Headstones egy halhatatlan album, egy nagyon fontos láncszem nem csak a Lake of Tears, hanem az egész doom metal történetében. Bár a Greater Art által vájt doom ösvényeken mozog, a Headstones sokkal több újító vonást tartalmaz, olyannyira, hogy igazságtalan lenne, ha címkék közé próbálnánk szorítani. Időben talán ez volt az a sarkalatos pont, ahol felismerhetőek az első rögök a következő albumok hangzásából. Nehéz és lendületes riffek váltakoznak akusztikus dallamokkal, pompás dobokkal és szenvedélyes énekkel, elárasztva a Headstones mint a 9 számát.
Az album legjobb dalait szinte lehetetlen kiválasztani, mivel mindegyik mérföldekre van attól a léptéktől, amit általában a jó zenének állítunk. Hihetetlen magasságokban mozognak, hogy igazságosak legyünk. Azonban érdemes külön kiemelni az olyan örök klasszikus remekműveket, mint az A Foreign Road, a Raven land, a Headstones, a Burn Fire Burn, de a közel tizennégy perces epikus The Path Of The Gods (Upon The Highest Mountains, Part 2) is, amiben ugyanott vették fel a fonalat, ahol egy évvel ezelőtt abbahagyták.





